Forumson

LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli)

Dini Konular Katagorisinde ve Peygamberler Forumunda Bulunan LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli) Konusunu Görüntülemektesiniz.->LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli) forumson.com - LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli) Click this bar to view the ...


Reklamı Kapat

Geri git   Forumson > Dini Bölüm > Dini Konular > Peygamberler


Peygamberler Ademden ... Peygamber Efendimize Kadar ki Tüm Peygamberler ...

Yeni Konu aç   Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12-23-2009, 17:42   #1 (permalink)
ForumSon Webmaster

Yasal UyarıArkadaşlar Lütfen Konulara Cevap Yazalım iyi veya Kötü Değerlendirelim Emeğe Saygı!
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgiler
Üyelik tarihi: Jan 2008

Yaş: 31
Mesajlar: 20,148
Konuları: 18468

Tesekkür: 7
272 Mesajina 267 Tesekkür Aldi Üye No: 1
REP Gücü : 1000
REP Puanı : 11717
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Seviye: 80 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Aktiflik: 2790 / 2790
Güç: 6716 / 38661
Deneyim: 74%
İletisim
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder

Standart LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli)

 

LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli)
forumson.com - LUT Kavminin Helakı ve Günümüz (resimli)
Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.Click this bar to view the full image.EVET ARKADAŞLAR RESİMLERİ GÖRDÜK DÜŞÜNCELERİNİZ OLURSA BU KONUDA YORUMLARINIZ YANIT BUTONUN A BASARAK YANIT VEREBİLİRSİNİZ ŞÜPHESİZ BU RESİMLER GERÇEKTİR. BU İBRETLİK GÖRÜNTÜDÜR!!

KENDİNİZE HİÇ SORDUNUZ MU? FİZİK KİMYA BİYOLOJİ TIP AÇISINDAN BU İNSANLARIN BU HALE GELMELERİ İMKANSIZ YANİ BU TOPLULUĞUN BİR TEK NEDENİ VARDIR BU HALDE OLMASININ ODA TEK Bİ GERÇEKTİR ALLAHIN HELAKIDIR. ŞU ANDA BİZE VE SİZE OLAN İBRETLİK GÖRÜNTÜSÜDÜR. NEYSE KONUYU FAZLA UZATMAYIM VE SİZE BU İNSANLAR NEDEN BÖYLE OLMUŞ AÇIKLAYIM.

LÜTFEN DİKATLİCE OKUMANIZI ARZ EDERİM.


Lut Peygamber İbrahim Peygamberle aynı dönemde yaşamıştır. Hz. Lut Hz. İbrahim'e komşu kavimlerden birine elçi olarak gönderilmişti. Bu kavim Kur�an'da belirtildiğine göre o güne kadar dünya üzerinde görülmemiş bir sapıklığı eşcinselliği uyguluyordu. Hz. Lut onlara bu sapıklıktan vazgeçmelerini söylediğinde ve onlara 'ın İlahi tebliğini getirdiğinde onu yalanladılar peygamberliğini inkar ettiler ve sapıklıklarına devam ettiler. Bunun sonucunda da kavim korkunç bir felaketle helak edildi.

Hz. Lut'un yaşadığı bu şehrin Eski Ahit'te geçen ismi Sodom'dur. Kızıldeniz'in kuzeyinde kurulmuş olan bu kavmin aynı Kur�an'da yazılanlara uygun bir şekilde helak edildiği anlaşılmıştır. Yapılan arkeolojik çalışmalardan anlaşıldığına göre şehir İsrail-Ürdün sınırı boyunca uzanan Tuz Gölü'nün (Ölü Deniz) yakınlarında bulunmaktadır.

Bu helak olayının kalıntılarını incelemeden önce Lut Kavmi'nin neden bu cezaya çarptırıldığına bakalım. Kur�an'da Hz. Lut'un kavmine yaptığı uyarı ve onların cevabı şöyle anlatılır:

Lut (kavmi) de gönderilen (elçi)leri yalanladı. Hani onlara kardeşleri Lut: "Sakınmaz mısınız?" demişti. "Gerçek şu ki ben size gönderilmiş güvenilir bir elçiyim. 'tan korkup-sakının ve bana itaat edin. Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca alemlerin Rabbine aittir. Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz." Dediler ki: "Ey Lut eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın." Dedi ki: "Gerçekten ben sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım." (Şuara Suresi 160-168)

Kendilerini doğru yola davetine karşılık kavminin Hz. Lut'a karşı cevabı onu tehdit etmek olmuştu. Lut Kavmi kendilerine doğru yolu göstermesinden dolayı Hz. Lut'a karşı öfke duyuyor onu ve onunla birlikte iman edenleri sürgün etmek istiyorlardı. Başka ayetlerde olay şöyle anlatılır:

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (Araf Suresi 80-82)

Hz. Lut kavmini apaçık bir doğruya çağırıyor ve anlaşılır bir şekilde uyarıyordu. Ancak kavmi hiçbir uyarıyı dinlemiyor ve Hz. Lut'u inkar etmeye ve onun haber vermekte olduğu azabı yalanlamaya devam ediyordu:

� Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: "Eğer doğru söylüyor isen bize 'ın azabını getir" demek oldu. (Ankebut Suresi 29)

Kavminden bu cevabı alan Hz. Lut 'tan yardım istedi:

Dedi ki: "Rabbim fesat çıkaran (bu) kavme karşı bana yardım et." (Ankebut Suresi 30)

Hz. Lut'un isteği üzerine insan görünümünde iki melek gönderdi. Bu melekler Hz. Lut'a gelmeden önce Hz. İbrahim'e gitmişlerdi. Hz. İbrahim'e yaşlı karısının bir çocuk doğuracağı müjdesini veren elçiler asıl gönderiliş sebeplerini de açıkladılar: Azgın Lut Kavmi helak edilecekti.

(İbrahim) dedi ki: "Şu halde sizin asıl isteğiniz nedir ey elçiler?" "Doğrusu biz suçlu-günahkar bir kavme gönderildik" dediler. "Üzerlerine çamurdan (iyice sertleşip kaskatı kesilmiş) taşlar yağdırmak için. (Ki bu taşların her biri) Rabbinin katında ölçüyü taşıranlar için (herkese ayrı ayrı) işaretlenmiştir." (Zariyat Suresi 31-34)

Elçilikle görevlendirilmiş melekler Hz. İbrahim'in yanından çıktıktan sonra Hz. Lut'a geldiler. Elçileri tanımayan Hz. Lut önce endişeye kapıldı ancak onları 'ın gönderdiğini anladı:

Elçilerimiz Lut'a geldiği zaman onlardan dolayı kaygılandı göğsünü bir sıkıntı bastı ve: "Bu zorlu bir gün" dedi. (Hud Suresi 77)

(Lut) Dedi ki: "Sizler gerçekten tanınmamış bir topluluksunuz." "Hayır" dediler. "Biz sana onların hakkında kuşkuya kapıldıkları şeyle geldik. Sana gerçeği getirdik biz şüphesiz doğru söyleyenleriz. Hemen aileni gecenin bir bölümünde yola çıkar sen de onların ardından git ve sizden hiç kimse arkasına bakmasın; emrolunduğunuz yere gidin." Ve onlara şu emri verdik: "Sabaha çıkarlarken onların arkası mutlaka kesilecektir." (Hicr Suresi 62-66)

Bu sırada kavim Hz. Lut'un konuklarının geldiğini haber almıştı. Bu konuklara da sapıkça bir eğilimle yaklaşmaktan çekinmediler. Evin etrafını çevirdiler. Konuklarına mahçup olmaktan endişelenen Hz. Lut kavmine şöyle seslendi:

(Lut onlara) "Bunlar benim konuğumdur beni utandırıp-dillere düşürmeyin" dedi. "Allah'tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin. (Hicr Suresi 68-69)

Elindeki tüm imkanları kullanan Hz. Lut misafirlerine ve kendisine bir kötülük yapılacağı endişesiyle şöyle dedi: "Size yetecek gücüm olsaydı veya sağlam bir yere sığınabilseydim." (Hud Suresi 80)

"Misafirleri" ise Hz. Lut' a 'ın elçileri olduklarını hatırlatarak şöyle dediler:

(Elçiler) Dediler ki: "Ey Lut biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü (yola çık). Sakın hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın; fakat senin karın başka. Çünkü onlara isabet edecek olan ona da isabet edecektir. Onlara va'dolunan (azab) sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi?" (Hud Suresi 81)

Şehir halkının azgınlığının son noktaya varmasıyla beraber meleklerin yardımıyla Hz. Lut'u kurtardı. Sabah vakti de kavmin üzerine Hz. Lut'un uyardığı azap gönderildi:

Andolsun onlar onun konuklarından da murad almak için baskı yaptılar. Biz de onların gözlerini silip kör ettik. "İşte azabımı ve uyarmamı tadın." Andolsun onları bir sabah vakti erkenden üzerlerinde kararını kılmış bir azab yakalayıp-bastırıverdi. (Kamer Suresi 37-38)

Ayetlerde kavmin helakı şöyle tarif ediliyor:

Derken tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda 'derin bir kavrayışa sahip olanlar' için gerçekten ayetler vardır. O (şehir de) gerçekten bir yol üstünde (hâlâ) durmaktadır. (Hicr Suresi 73-76)

Kavim helak olurken içlerinden Hz. Lut ve sayıları ancak "bir ev halkı" kadar olan iman edenler kurtarıldı. Hz. Lut'un karısı iman etmemişti ve o da helak edildi:

Bunun üzerine Biz karısı dışında onu ve ailesini kurtardık; o (karısı) ise (helake uğrayanlar arasında) geride kalanlardandı. Ve onların üzerine bir (azab) sağanağı yağdırdık. Suçlu-günahkarların uğradıkları sona bir bak işte. (Araf Suresi 83-84)

Böylece Hz. Lut karısı dışındaki ailesiyle ve kendisine inananlarla beraber kurtarıldı. Sapık kavmi ise yerle bir oldu.
EVET ARKADAŞLAR MALESEF GÜNÜMÜZ DE BU HELAK IN OLDUGU DURUMA GELDİ GÖZÜ İLE GÖRÜYORUM SİZLERE YÜZ YÜZE BU KONUYU ANLATAMASAMDA ALLAHIN NIMETLERİNDEN FAYDALANIP BUNU İLETTİM. BEN GÖRÜYORUM ÇOĞU ARKADAŞIMI MSN DE SAATLERCE BOŞ SOHBETLER DÜNYEVİ ZEVKLER İÇİNE DALMIŞ. VEYAGI GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ İNSANLAR...

DURUN EY MÜSLÜMANLIK BU GİDİŞ NEREYE ARTIK TÜRKİYEDE BUNA Bİ NOKTANIN KONULMASI ŞART.

ARTIK GÜN GELDİ İNSANLAR BİR BİRİNE KÜFÜRÜ İLTİFAT GİBİ GÖRDÜ.

ARTIK GÜN GELDİ TÜM SAPIKLIK EŞ- CİNSELLİK DEDİGİMİZ FUHUŞ ARTTI.

ARTIK GÜN GELDİ DİN İLE ALAY EDİLMEYE BAŞLANDI.

ARTIK GÜN GELDİ ALLAHA ŞİRK KOŞUYORUZ.

ARTIK GÜN GELDİ İsLAMİYETİN GERÇEGİNİ KAPATIYORUZ.

ARTIK GÜN GELDİ GENÇLERİMİZ TÜM BAĞIMLILIK YAPAN MADDELER İLE.

ARTIK GÜN YAKLAŞTI KIYAMETE NE ZAMANA KADAR BEKLİCEZ? NE ZAMANA KADAR SUSACAZ ? NE ZAMANA KADAR ONUN BUNUN ÇEBLERİNİ ŞİŞİRİCEZ. NEZAMAN İLİM ÖGRENİCEZ?. NE ZAMAN SALİH AMEL İŞLİCEZ?. NE ZAMAN ZİKREDİCEZ?. NE ZAMAN DÜŞÜNÜCEZ?


MÜSLÜMAN KARDEŞLER VEYAĞI ARKADAŞLAR DİKKAT EDİN ŞU YAZIYI AKŞAM NAMAZINDAN ÖNCE OKUDUYSANIZ VEYAGI BI VAKİT NAMAZI. HEMEN ŞUNU DÜŞÜNÜN ÖRNEGİN 1 SAAT DAHA VAR NAMAZA ? TAMAM !! AMA NEDEN NAMAZ KILMIYORUM ?!!!

YA BEN 1 SAAT SONRA ÖLÜRSEM ?

YA NAMAZ KILMADAN ÖLÜRSEM?

VS VS BU GİBİ SORULAR HİÇMİ GELMİYOR AKLINIZA

ZATEN AYETİ KERİMDEDE BELİRTTİGİ GİBİ !! ÖLÜMÜ HERZAMAN DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR. ÖLÜM SİZİ GÜNAH İŞLEMEKTEN SAKINDIRACAKTIR!!

BU DÜNYADA HUZURLU YAŞAMAK İSTİYORSAK İMANLI.. AHİRTEDE HUZURLU OLMAK İSTİYORSAK İMANLI ÖLMELİYİZ.

SAYGILARIM LA KIRMIZI YAZILAR BANA AİT BÜYÜKLERİM VEYAGI KÜÇÜKLERİM YAZIMDA HATA VEYAGI KUSUR YANLIŞ GÖRÜYORSANIZ


__________________
Atılan Romlardan Forumson Ekibi Sorumlu Değildir Lütfen Cihaz Bilgilerini Okuyup Rom Atınız Cihazınıza
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Sponsored Links
Cevapla

Bookmarks

Tags
günümüz, helakı, kavminin, lud_kavmi, lut, lut_kavminin_fotograflari, lut_kavminin_goruntuleri, lut_kavminin_helaki, lut_kavminin_helaki_video, lut_kavminin_helak_olusu, lut_kavmi_fotograflari, lut_kavmi_fotolari, lut_kavmi_helaki, lut_kavmi_helak_olusu, lut_kavmi_resimleri, lut_kavmi_video, lut_kavmi_video_indir, lut_peygamberin_kavmi_youtube, resimli, ve


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
gün bizim günümüz şarkı sözü Grup Nara - Gün Bizim Günümüz Yaso Türkçe Şarkı Sözleri 1 12-10-2009 22:33
GÜNÜMÜZ bilgisayar BEDDUALARI Korax Komik Yazılar 0 08-31-2009 15:25
Günümüz bedduaları DAVUTBEY Komik Yazılar 0 03-20-2009 23:24
Günümüz Sümeyra'larına Korax Dini Hikayeler 0 02-11-2009 12:39
Kavimlerin Helakı 2 уυѕυƒ Dini Programlar 0 04-11-2008 18:31


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:50 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.

Website Statistics
Toplist
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız doganinternet@hotmail.com email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.
Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to doganinternet@hotmail.com

DMCA.com